KONFIGURATOR USŁUG

WIDEO WERYFIKACJA

Usługa wideo weryfikacji, podobnie jak wideo nadzoru, realizowana jest w systemie całodobowym i przez cały rok. W odróżnieniu jednak od wideo nadzoru, ta usługa opiera się na sprawdzeniu czy otrzymany sygnał alarmowy znajduje potwierdzenie w rzeczywistości.
Pracownik stacji monitorowania w przypadku otrzymania sygnału o włamaniu, napadzie itp. potwierdza zasadność wywołanego alarmu przez zdalne połączenie wideo z obiektem. Podejmuje czynności ochronne w postaci skierowania do obiektu grupy interwencyjnej, powiadomienia serwisu technicznego , powiadomienia Klienta czy też straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego itp.

Realizacja usługi odbywa się poprzez:
* Systemy alarmowe podłączone do CMA Beta Security System
* Systemy telewizji przemysłowej (CCTV)
* Patrole interwencyjne

Transmisja sygnału odbywa się za pomocą:
* Sieci telefonii stacjonarnej, ISDN, ADSL, INTERNET, GSM, GPRS.
* Nowoczesne transmisje dają gwarancję wykrycia i zweryfikowania na czas sytuacji alarmowej.

Jak wygląda weryfikacja? Operatorzy stacji monitorowania i centrum nadzoru, po otrzymaniu sygnału z systemu alarmowego, weryfikują zasadność alarmu przez obserwację przekazu z kamer lub systemu VDF a następnie podejmują właściwą decyzję, zgodną z procedurami.

Wideo Patrol – świadcząc tego typu usługę, Operator CCO w określonych (zmiennych) okresach czasu nawiązuje połączenie z chronionym obiektem i za pomocą kamer cctv patroluje obszar podlegający ochronie.

Zapraszamy do kontaktu: iso@bss24.pl